Ocena wątku:
[TuT]MarinerMT2 na Windows 10
#1
♫ Hello, it's me! ♫
Duża część użytkowników Windowsa zdecydowała się na bezpłatną aktualizację do najnowszej wersji Windows 10.
Są też osoby, które kupiły nowy sprzęt na którym zostały z góry "skazane" do użytku wyżej wymienionego oprogramowania.
Na forum od dłuższego czasu pojawiają się tematy, w których zgłaszano niemożliwość uruchomienia gry nawet po zmianie zgodności.
Ogółem o ile posiada się wszystkie wymagane sterowniki, zgodność naprawia odwieczny problem (od udostępnienia Windowsa 8)

Windows 8 / Windows 8.1 / Windows 10 napisał(a):"Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE"
Występuje on z powodu braku kompatybilności nowszych systemów z klientem gry, który co jak co, ale ma już swoje lata.
Należy zainstalować sterowniki, których na świeżym systemie nie ma, a na zakupionym sprzęcie są niekompletne i nieaktualne.
W dzisiejszych czasach to nie wielki problem, era internetu umożliwia wejście na stronę producenta i odpowiedniego dobrania pod siebie.
Jednak co jeśli nie wie się jakie sterowniki wybrać? Z pomocą przychodzą oprogramowania, które same dobierają i pobierają co potrzeba.
A więc chciałbym przedstawić poradnik dotyczący jednego z programów, którym ja aktualizuję sterowniki u siebie oraz pomagam znajomym.
Trzy osoby stąd zażegnały problemy po sesji na TeamViewer'ze ze mną, a od dziś każdy sam będzie mógł spróbować rozwiązać ten problem.

Tak na wstępie drugiego wstępu chciałbym dodać bardzo ważne informacje jeszcze przed samym w sobie poradnikiem.
Oprogramowanie użyte w poradniku to DriverPack Solution, najlepiej nie stosować się z nim na własną rękę dla własnego dobra.
Jak większość darmowych programów zawiera w sobie opcje automatycznej instalacji programów od sponsorów, więc łatwo zasyfić system.
W poradniku poniżej opisany będzie sposób jak uniknąć szkód wyrządzonych z wyżej wymienionego powodu, a więc najlepiej postępuj krok po kroku.

[WIELKOŚĆ MA ZNACZENIE]

[Obrazek: 21kmqsx.png]
https://drp.su/index.htm
Już po samym wejściu na stronę główną, w nagłówku znajdziemy przycisk do pobrania DriverPack Online.
Po zejściu trochę niżej można znaleźć do wyboru także wersję DriverPack Full, która jest nieopłacalna przez wielkość.
Obie te wersje różnią się właściwie TYLKO lub AŻ wielkością oraz nazwą przy czym Full równe jest tutaj Offline.

[DIABELSKI ZIELONY PRZYCISK]

Zakładając, że pobraliśmy już aplikację DriverPack Online należy ją oczywiście uruchomić.
Wówczas naszym oczom ukaże się pasek ładowania, który za pierwszym razem może się dłużej ładować.
[Obrazek: rmph7q.png]

Po zakończeniu tego procesu, od razu zostanie podana informacja o ilości sterowników znalezionych dla naszego sprzętu.
Jednak pozory mylą, jeśli tutaj wybierzemy [Instaluj automatycznie] wystąpi sytuacja ze wstępu drugiego wstępu, a to źle. :|
A więc należy przypatrzeć się na sprytnie ukrytą opcję "tryb eksperta" po środku, na samym dole ekranu.
[Obrazek: 2vkdveq.png]

[NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY]

Zakładając, że przeglądasz obrazki nie trafiasz tutaj przez przypadek. A skoro do tego doszło, znaczy że moi pomocnicy spełniają swoją rolę.
Teraz najpewniej jesteś w sekcji "Sterowniki", gdzie najlepiej nie ruszaj nic, a przejdź od razu do sekcji "Oprogramowanie", gdzie czeka zło wcielone...
Musisz odznaczyć tutaj WSZYSTKO, czego nie życzysz sobie do zainstalowania wraz ze sterownikami, aby uniknąć zaśmiecania systemu niepotrzebnymi spowalniaczami.
[Obrazek: nfsin9.png]

[WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE]

Teraz nawet z czystej ciekawości powinno się zaglądnąć do sekcji "Security", ale my to robimy na potrzeby tego poradnika.
Następuje tutaj kwestia sporna, ponieważ znajdują się tutaj programy rekomendowane do usunięcia w większym lub mniejszym stopniu.
Ogólnie rzecz biorąc, osobiście zalecam odznaczenie wszystkiego dla spokoju ducha bo my tutaj mieliśmy instalować sterowniki.
[Obrazek: 20h6o2f.png]

[NADSZEDŁ JUŻ CZAS]

Wracamy do sekcji "Sterowniki", a tutaj dla odmiany w końcu zaznaczamy WSZYSTKO co się da, również "Narzędzia" które znajdują się niżej.
Wreszcie nadszedł ten czas. Naciskamy ANIELSKI ZIELONY PRZYCISK nazwany tutaj [Instaluj automatycznie] i czekamy tak długo jak potrzeba...
[Obrazek: 209q4n4.png]

[CZEKANIE JEST NAJGORSZE]
Możemy zminimalizować teraz wszystko, ponieważ właściwie już niczego nie będziemy musieli tam robić, ewentualnie potwierdzić prawa administratora.
Możemy włączyć sobie YouTuba lub Facebooka, czy cokolwiek co w dzisiejszych czasach robi większość ludzkości w takich chwilach. :|
[Obrazek: ancx9g.png]

[NIEKOŃCZĄCE SIĘ ŁADOWANIE]

Nic dodać, nic ująć... To głównie zależy od łącza, bo pobiera i instaluje to wszystko po kolei.
[Obrazek: 348j71v.png]

[TO JUŻ JEST KONIEC]

NIE MA JUŻ NIC... Prawdopodobnie tylko czytasz teraz poradnik, ale jak skończy się punkt powyżej to jedynie pozostanie uruchomić ponownie komputer.
Grę uruchomić możesz od razu, aby zobaczyć czy cały wysiłek nie poszedł na marne. Jednak tak czy inaczej zalecane jest ponownie uruchomienie dla świętego spokoju.
[Obrazek: 24giywi.png]

[PS]
Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że sam wstęp był dłuższy niż cały poradnik ale pamiętaj, że tak czy inaczej musisz uruchomić grę przy pomocy zgodności, najlepiej z Windows 7
Aby to zrobić, wybierz MarinerMT2.exe lub Repair Pack GO!.exe, naciśnij Prawym Przyciskiem Myszki, wybierz "Właściwości", zakładka "Zgodność", "Windows 7", [Zastosuj] i [Ok]
Nie pomagam z wykonaniem czynności zawartych w poradniku, jest wystarczająco objaśnione aby każdy mniej więcej zrozumiał. Pomocnicy byli do humoru ale też do dzisiejszej głupoty ludzkości.

Pozdrawiamy!
~Kewlys
~Andżel
~Deiwil
Odpowiedz
#2
Dobra Robota
Odpowiedz
#3
Polecam Kewlys'kowy poradnik!!!
Z pewnością wielu graczom pomoże w rozwiązaniu błędu na nowym systemie win10. Uśmiech
Postać główna: NoFun / FlashPow3R
Drop: Alternativ
Gildia: Dezerterzy-PRZERWA
Gildia: SpustNaBiust-ON
Gildia: SkyRex-ON
Gildia: LaVende-OF

Odpowiedz
#4
WIELKIE DZIĘKI NAPRAWDE TAKICH LUDZI MAŁO WIELKIE DZIEKI BO DZISIAJ POŁ DNIA GRZEBIE PO PLIKACH I WSZYSTKIEGO PRUBUJE :p

nie chwal ch*** przed wytryskiem nadal nic nie masz czegos jak się pozbyć pytajników taki dziwny błąd wyskakuje
Odpowiedz
#5
(10-23-2016, 09:20 PM)K4rol17 napisał(a): WIELKIE DZIĘKI NAPRAWDE TAKICH LUDZI MAŁO WIELKIE DZIEKI BO DZISIAJ POŁ DNIA GRZEBIE PO PLIKACH I WSZYSTKIEGO PRUBUJE :p

nie chwal ch*** przed wytryskiem nadal nic nie masz czegos jak się pozbyć pytajników taki dziwny błąd wyskakuje
Jedyne znane i działające w niektórych przypadkach metody na pytajniki to aktualizacja DirectX, wyczyszczenie rejestru ze śmieci CCleanerem, czy też czyszczenie samego w sobie komputera z kurzu co wydaje się dość dziwne, ale u niektórych kiedyś pomagało. Warto też pogrzebać trochę w config.exe to też czasem potrafiło coś tam pomóc + ustawienia w grze, bo pytajniki najczęściej wyskakują w skupiskach wielu graczy - wyłączyć widoczność nazw, wyłączyć mgłę itd.
[Obrazek: al2f7o.png]
[Obrazek: 23tnu2p.png]

Ewentualnie pobierz jeszcze to:
http://forum.marinermt2.pl/showthread.php?tid=18356
Odpowiedz
#6
wszystko zrobione identycznie i dalej ten sam komunikat pomocy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości